גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 10:00-16:00
http://www.ligdol.co.il/NewChannels/Default.aspx
הצגות ילדים

תיאטרון השעה הישראלי - האסופית

ארכיון תאריך: 22 ינואר 2020

משך: שעה

רכישת כרטיס הכרחית לילד בכל גיל

מומלץ לגילאים 6 - 11

מחזה: יאקי מחרז,
בימוי: יעל טילמן,
מוסיקה: רועי ירקוני.
שחקנים: עידית טפרסון, לאה גלפנשטיין, דניאל סבג, איתי חיון, שלום שמואלוב, שרון מלכי שמש.

אן שירלי היא יתומה ג'ינג'ית, המגיעה בטעות לביתם של זוג מבוגרים בכפר קטן. השניים ציפו לנער שיעזור להם בעבודתם, אבל אן המצטיינת בחכמה, בהומור, בדמיון עשיר ובאומץ,  כובשת את לבם. כמכשול עיקרי בחייה, עומדים חברה לכיתה גילברט ואימו, המעליבים את אן ומכפישים את שמה בכל מקום. אן מואשמת בגניבה ובכפיות טובה וחוששת שמא תוחזר לבית היתומים ולעולם לא תזכה לבית חם ואוהב משלה.

ההצגה מתמקדת בכוח הרצון של אן להצליח בלימודיה ולהתקדם למרות המכשולים שבדרכה. בעזרתו של המורה מר פיליפס, המאמין ביכולותיה ובזכות הוריה המאמצים מצליחה אן לפלס לעצמה דרך בלימודים ובחייה. היא מלמדת את גילברט בן כיתתה, מהי חברות אמת ומצליחה להוכיח שעקשנות, התמדה וכוח רצון, מאפשרים הישגים גדולים ועתיד טוב יותר. דמותה יוצאת הדופן של אן שירלי, היוותה מקור השראה לסדרת המשך בת שמונה ספרים על חייה של אן. מאז יצא הספר לאור ב-1908 הפך "האסופית" לאחד מספרי הילדים והנוער, המצליחים והמרגשים בכל הזמנים. "האסופית" הוכתר כקלאסיקה עולמית והשנים שחלפו, רק מוכיחות שאן היא גיבורה נצחית שמתגלה מחדש בכל דור ודור.

ההצגה זיכתה בשנת 2013, את השחקנית הראשית לאה גלפשטיין בפרס שחקנית השנה ואת עידית טפרסון בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר של אותה שנה.
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter